WYDARZENIAJak wygląda świat osób niewidomych? Odwiedź tyflopunkt Fundacji Szansa dla Niewidomych w Guliwerze i weź udział w warsztatach

W Twoim otoczeniu są osoby niewidome lub niedowidzące, które potrzebują fachowego wsparcia? Odwiedź punkt informacyjny, który w sobotę, 20 lipca stanie w Centrum Handlowym Guliwer. Punkt oraz edukacyjne warsztaty na rzecz osób z dysfunkcją wzroku poprowadzi Fundacja Szansa dla Niewidomych.
Choć osoby niewidome i niedowidzące żyją wśród nas, to niewiele wiemy na temat tego, jak funkcjonują na co dzień. Teraz będzie szansa się tego dowiedzieć dzięki akcji organizowanej w naszym centrum z Fundacją Szansa dla Niewidomych. W sobotę na pasażu CH Guliwer w godz. 10-18 działać będzie punkt informacyjny, w którym osoby z dysfunkcjami wzroku, ich rodziny oraz opiekunowie będą mogli bezpłatnie zasięgać różnego rodzaju porad.
Obecni w punkcie tyflospecjaliści będą służyć profesjonalnym wsparciem w doborze sprzętu rehabilitacyjnego, uzyskaniu dotacji na specjalistyczny sprzęt i szkoleniach rehabilitacyjnych, wyborze odpowiedniej szkoły czy miejsca pracy. Przy stoisku prezentowane będą m.in. akcesoria elektroniczne oraz optyczne ułatwiające codzienne życie osobom niewidomym i niedowidzącym.
Będzie również okazja zagłębić się w świat osób niewidomych. Pomogą w tym niecodzienne warsztaty, podczas których dzieci oraz dorośli po nałożeniu zaciemniających gogli będą za pomocą dotyku odgadywać, co znajduje się na tzw. tyflografikach, wypukłych obrazkach. Warsztatom będą towarzyszyć konkursy z drobnymi upominkami.
Sobotnia akcja to kolejna odsłona projektu CH Guliwer – Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych, w ramach którego w naszym centrum prezentujemy łódzkie fundacje, organizacje i stowarzyszenia oraz wspieramy lokalnych społeczników.
Punkt Fundacji Szansa dla Niewidomych będzie zlokalizowany przy stoisku W. Kruk, z kolei obok sklepu Paryżanka czekać będą atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy do odwiedzenia punktu!